01.04.2015-Śniadanie Wielkanocne w ŚDS Laszczyny

01 kwietnia 2015r odbyło się  Śniadanie Wielkanocne dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Laszczynach wraz z filią w Zmysłówce.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Sekretarz Gminy Grodzisko Dolne- Grzegorz Potaczała, Kierownik GOPS w Grodzisku Dolnym- Andrzej Wikiera, Dyrektor PCPR w Leżajsku- Mariusz Konior , Ks. Jan Szczepaniak – proboszcz parafii w Chałupkach Dębniańskich oraz pracownicy ośrodków, którzy przekazali w imieniu swoim i samorządów życzenia wielkanocne.

Po wspólnej modlitwie i pobłogosławieniu pokarmów przez proboszcza Jana Szczepaniaka, przystąpiono do spożywania śniadania, które pod okiem terapeutów przygotowywali uczestnicy domu.

 Śniadanie Wielkanocne poprzedzone jest długotrwałymi przygotowaniami. Efekt widać  podczas wielkanocnego spotkania: przepięknie udekorowany stół, smaczne polskie, tradycyjne potrawy wielkanocne.

 Kultywowanie tradycji, wspólna organizacja i uroczyste Śniadanie stanowią doskonały element terapii,  uczestnicy nabywają umiejętności, które mogą wykorzystać w codziennym życiu. Śniadanie wielkanocne to czas wspólnych przeżyć, rozmów i refleksji. Dla wielu podopiecznych  śniadanie wielkanocne organizowane w placówce jest  jedyną okazją do przeżywania  prawdziwych Świąt Wielkanocnych.

 Kierownik, pracownicy oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Laszczynach z filią w Zmysłówce życzą zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych oraz smacznego jajka i mokrego śmigusa dyngusa.

Facebook