04.10.2018-Pożegnanie lata w ŚDS Zalesie

Żegnaj lato na rok….
„Do trawy na łąkach, w zaloty idzie wrzos,
a muchy po kątach coraz częściej śpią.
Z tych znaków wokoło wywróży każdy sam,
że wracać do domu czas – lato, żegnaj nam!

Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą,
czekamy wszyscy tu, pamiętaj, żeby wrócić znów.
Żegnaj, lato na rok, stoi jesień za mgłą,
czekamy wszyscy tu, pamiętaj nas i wracaj znów…”

Tekst pięknej piosenki Zdzisławy Sośnickiej obrazuje przemijanie gorącego i pięknego lata (https://www.youtube.com/watch?v=1aqz7YnkAyE). Czas na kolejną porę roku jaką jest mglista jesień.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Laszczynach i Filia w Zmysłówce w dniu 4 października bieżącego roku uczestniczył w spotkaniu integracyjnym pt.”Pożegnanie lata” zorganizowanym przez ŚDS w Zalesiu.
Podopieczni zaprzyjaźnionych ŚDS-ów zgromadzili się przy ognisku przy akompaniamencie gitary oraz wspólnego śpiewu, mieli okazję do tańca przy muzyce zespołu „H&Z”, przejazdów bryczką, brali udział w licznych konkursach i zabawach zorganizowanych przez gospodarzy i mimo chłodnego dnia jaki nas zastał uczestnicy świetnie się bawili.
Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Przeworskiego i Wójta Gminy Zarzecze którzy swoją obecnością uświetnili to spotkanie.
Tego typu działania mają na celu integrację środowiska osób niepełnosprawnych, a muzyka, tańce i wspólne śpiewanie są do tego najlepszą okazją.

Gospodarze zadbali o wspaniałą atmosferę, super zabawę i niezapomniane chwile wśród bliskich osób za co serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy!

Facebook