04.12.2017-Spektakl teatralny pt. „Lekcja pokory” wg. Karola Wojtyła

W dniu 4 grudnia podopieczni ŚDS w Laszczynach i Filii w Zmysłówce obejrzeli na scenie Gminnego Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym spektakl przygotowany przez Impresariat Artystyczny‘ ARS Media z Krakowa. Aktorzy przedstawili spektakl pt „Lekcja pokory” wg Karola Wojtyły.
W spektaklu wykorzystano motyw filozoficzny tzw. Zakładu Pascala. Mimo pozornie trudnej tematyki poruszanej w utworze sposób interpretacji i wykonania nie pozostawia zbędnych niedomówień, wręcz przeciwnie, angażuje widza, działa na niego emocjonalnie stwarzając pole do dalszej prywatnej analizy tematu.
Dramat zawiera ponadczasowe i uniwersalne treści. Spektakl przedstawiał próbę szukania odpowiedzi na pytania o istotę wiary, miłości, o sens wzajemnych relacji tak z Bogiem, jak i z innymi ludźmi. We współczesnym świecie przepełnionym pogonią za tym co materialne, pełnym przemocy, niesprawiedliwości, podążanie drogą pozytywnych wartości jest bardziej wyzwaniem niż czymś oczywistym. I o tym pisał Karol Wojtyła.
Spotkanie ze sztuką zapewne pozwoliło uczestnikom na wiele osobistych refleksji nad swoim życiem i nie zawsze właściwym postępowaniem.

Facebook