10.09.2015- XII Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

10 września w Ośrodku Kultury w Nowej Sarzynie miał miejsce  XII Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych.

Przegląd rozpoczął się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Nowej Sarzynie, po której zaproszeni goście udali się do Ośrodka Kultury, gdzie odbywały się pozostałe części programu.

Po przywitaniu przybyłych podopiecznych placówek, ośrodków, organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnością w powiecie leżajskim oraz przedstawicieli  władz wojewódzkich i samorządowych nastąpiła część artystyczna na której podopieczni ŚDS Laszczyny wraz z filią w Zmysłówce zostali nagrodzeni gromkimi brawami za utwór z repertuaru Seweryna Krajewskiego „Każdy Swoje 10 Minut Ma” w wykonaniu uczestnika ŚDS Zmysłówka oraz utwór z repertuaru Krzysztofa Krawczyka „My Cyganie” w wykonaniu podopiecznych ŚDS Laszczyny wraz z Filią w Zmysłówce.

Gdy występy artystyczne dobiegły końca, na wszystkich przybyłych gości czekało jeszcze wiele atrakcji na świeżym powietrzu. Pyszne, pieczone przekąski z grilla, zabawy przy akompaniamencie zespołu STALLARIS oraz pokaz motocykli z Klubu motocyklowego ,,Wehikuł”, który prezentował swoje maszyny oferując dla chętnych przejażdżkę ulicami Nowej Sarzyny.

Celem Przeglądu jest: integracja środowiska osób niepełnosprawnych, upowszechnianie metod rehabilitacji i rewalidacji – terapia przez sztukę, wymiana doświadczeń między terapeutami, opiekunami i trenerami, kształtowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych, rozwijanie zainteresowań i stwarzanie możliwości prezentacji umiejętności wokalnych, muzycznych.

Materiał wideo z przeglądu można obejrzeć w sekcji  „Filmy”

 

Facebook