14-16.06.2018- warsztaty artystyczne zorganizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Łopuszce Wielkiej

W dniach 14-16.06.2018 odbyły się trzydniowe warsztaty artystyczne zorganizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Łopuszce Wielkiej. Grupa uczestników ze ŚDS w Laszczynach oraz z Filii w Zmysłówce brała udział w zajęciach malarskich, fotograficznych, stolarskich oraz kulinarnych.

Zajęcia malarskie odbywały się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Łopuszce Wielkiej i tym razem uczestnicy mieli zmierzyć się twórczo z odwzorowaniem kompozycji martwej natury.

Warsztaty fotograficzne miały na celu rozwijanie zainteresowań sztuką fotograficzną oraz pokazanie własnej kreatywności. Podopieczni pod okiem profesjonalnego fotografa udali się w plener próbując uchwycić w kadrach piękno otaczającej nas przyrody.

Uczestnicy biorący udział w warsztatach stolarskich wykonywali drewniane skrzynki, które następnie malowali i ozdabiali.

Natomiast celem warsztatów kulinarnych było zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnością poprzez naukę przygotowania prostych potraw i obsługiwania się sprzętem AGD. Zajęcia prowadzone były pod czujnym okiem zaprzyjaźnionego zawodowego kucharza, a wszystkie przygotowane potrawy po zakończeniu można było degustować.

Z wszystkich powierzonych zadań Nasza grupa uczestników poradziła sobie świetnie, co zresztą zobaczyliśmy później na gotowych pracach.

Uczestnicy przystępowali do zadań jak zawsze uśmiechnięci, chętni do pracy z nie małą wyobraźnią twórczą.

Po zakończonych warsztatach odbył się grill i dyskoteka na świeżym powietrzu oraz wręczone zostały dyplomy i upominki dla podopiecznych.

Dziękujemy bardzo za miłą atmosferę i niezapomniane wrażenia.

Facebook