15.11.2018-Warsztaty fotograficzne oraz zwiedzanie Sejmiku Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie

15 listopada 2018 roku grupa uczestników ŚDS wybrała się do Rzeszowa na Warsztaty fotograficzne oraz zwiedzanie Sejmiku Województwa podkarpackiego.

Rozpoczęliśmy od Warsztatów fotograficznych w Atelier Fundacji Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 , gdzie tematem była CYJANOTYPIA, czyli jakim cudem na kartce papieru oświetlonej promieniami słońca pojawia się obraz?. O tym dowiedzieli się uczestnicy warsztatów na których poznali jedną z najstarszych technik fotograficznych. Na przykładzie cyjanotypii poznali w atrakcyjnej formie historię fotografii oraz podstawowe zasady powstawania fotografii analogowej. Cyjanotypia to żywa historia fotografii pozwalająca poczuć klimat XIX wieku. Stosunkowo łatwy proces wykonywania unikalnych odbitek czyni ją atrakcyjną techniką dla osób początkujących, często nie mających jeszcze z fotografią nic wspólnego. Na specjalnie przygotowanych kartkach papieru odbija się zdjęcia w negatywach lub transparentne przedmioty, takie jak np. szklanka, liść, plastik. Efektem są błękitne obrazy, które po warsztatach uczestnicy mogli zabrać do domu na pamiątkę.

Następnie uczestnicy skorzystali także ze zwiedzania Sejmiku podkarpackiego, by przekonać się jak on funkcjonuje, gdzie bardzo serdecznie przywitała nas Izabela Fac- Kierownik I oddziału Obsługi radnych, sesji Sejmiku i współpracy zewnętrznej Kancelarii Sejmiku, która wyjaśniła nam  na czym polega praca w Sejmiku Wojewódzkim i czym zajmuje się ten najwyższy szczebel samorządowy.

Uczestnicy mogli zająć dowolnie wybrane przez siebie miejsce i przez chwilę poczuć się jak Radny Sejmiku. Na zakończenie wizyty w Sejmiku Wojewódzkim na każdego uczestnika czekało coś słodkiego.

Facebook