18.05.2016- Wystawa prac plastycznych ,,Odnaleźć siebie…’’

Kolejna edycja wystawy prac plastycznych Osób z niepełnosprawnością z terenu Powiatu Leżajskiego odbywała się
w Muzeum Ziemi Leżajskiej w dniach 01 maja – 18 maja 2016r.

Swoje prace wystawiali podopieczni placówek zajmujących się osobami niepełnosprawnymi z terenu Powiatu Leżajskiego, w tym uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Laszczyn oraz ze Zmysłówki.

Celem wystawy już po raz kolejny było zapoznanie ludzi z twórczością osób niepełnosprawnych i zbliżenie się do nich.

W dniu 13.05.2016r. uczestnicy ŚDS z Laszczyn oraz ze Zmysłówki wraz z opiekunami zwiedzali wystawę podziwiając zgromadzone tam dzieła wykonane za pomocą wielu technik,  z wykorzystaniem różnorodnych środków oraz materiałów.

Korzystając z wyjazdu do Leżajska zwiedzaliśmy również Klasztor Ojców Bernardynów, Dróżki Radości Matki Bożej oraz spacerowaliśmy po ogrodach klasztornych podziwiając ich piękno oraz sycąc się ciszą i spokojem tego miejsca.

Dnia 18 maja 2016r. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się uroczyste zakończenie wystawy prac plastycznych osób z niepełnosprawnością na którą wybrała się delegacja uczestników i opiekunów naszych Domów. Imprezę uświetniły przemówienia zaproszonych gości, którzy nie szczędzili zachwytów, pochwał i gratulacji dla niepełnosprawnych artystów, ich pomysłów, cierpliwości i ogromu trudu włożonego w wykonanie tak pięknych prac.

Facebook