19.07.2016- Wycieczka do ośrodka wypoczynkowego Caritas w Myczkowcach

W dniu 19.07.2016r. w ramach treningu spędzania wolnego czasu odbyła się dwudniowa wycieczka do ośrodka wypoczynkowego Caritas w Myczkowcach obok Soliny, zorganizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Laszczynach wraz z filią w Zmysłówce.

W wycieczce tej uczestniczyli podopieczni ośrodka, opiekunowie oraz pracownicy– łącznie ponad pięćdziesiąt osób.

Wycieczka rozpoczęła się zbiórką w Środowiskowym Domu Samopomocy w Laszczynach, skąd razem wyruszyliśmy w drogę. W Myczkowcach umówiony z nami był Pan  przewodnik który oprowadzał nas po ogrodach biblijnych opowiadając o dziejach z starego jak i nowego testamentu. Po obiedzie pojechaliśmy do Soliny, gdzie najciekawsze było zwiedzanie zapory, skąd można było zobaczyć piękny zalew soliński. Warunki atmosferyczne nie sprzyjały nam w pełni, ale nie poddawaliśmy się… i na koniec dnia pełnego wrażeń zorganizowaliśmy grilla.

W dniu następnym każdy, bez względu na trudności i ograniczenia jakie niesie ze sobą niepełnosprawność,pływał statkiem po wodach Jeziora Solińskiego. Nad bezpieczeństwem uczestników Rejsu oczywiście czuwali opiekunowie. Osoby z niepełnosprawnością nie tylko mają możliwość zrobić coś co pozornie jest dla nich niedostępne, ale też mogą zapomnieć na chwilę o swoich problemach i poczuć się wolnymi od wszelkich ograniczeń na bezkresie Jeziora.

Po krótkim odpoczynku i posiłku kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie muzeum przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych w którego zbiorach znajduje się wiele ciekawych eksponatów obrazujących rozwój przyrody od czasów zamierzchłych do dziś. Z muzeum udaliśmy się w drogę powrotną do domów

Uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i czekamy z niecierpliwością na następną tego typu wyprawę. Wyjazd miał na celu integrację społeczną osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi, ponadto wszyscy mogliśmy podziwiać piękno naszego kraju.

Facebook