21.06.2016- XIII Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

Taniec, śpiew i muzyka bez żadnych barier!

W dniu 21 czerwca 2016r odbył się XIII Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Grodzisku Dolnym nad Zalewem „Czyste” na placu u Państwa Adamczyk. Organizatorem Przeglądu było Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych w Grodzisku Dolnym.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości, a następnie każdy ośrodek prezentował swoją część artystyczną. Nasz uczestnik Kamil Pracoń, którego największą pasją jest śpiew  wykonał dwie piosenki, a grupa taneczna w składzie Wioletta Mścisz, Elżbieta Lizak, Maria Mierzwa, Paweł Szal oraz Zbigniew Markocki zaprezentowała taniec do piosenki „Waka Waka”.

Głównym założeniem tego typu uroczystości jest wykorzystanie różnorodnych umiejętności naszych podopiecznych takich jak: taniec, śpiew, aktorstwo, umiejętności muzyczne oraz artystyczne. Występy tego typu pozytywnie wpływają na naszych uczestników. Dzięki udziałowi w przeglądzie większość z nich nabywa nowe umiejętności i doświadczenia, które przyczyniają się do ciągłej jakości poprawy ich życia. Uczestnicy dzięki możliwości zaprezentowania się na scenie wcześniej zamknięci w sobie w sobie stają się bardziej otwartymi, wiedzącymi, że mogą osiągnąć wiele oraz lepiej radzą sobie z otaczającą rzeczywistością. 

Po części artystycznej odbył się poczęstunek i pokazy Straży Pożarnej oraz zabawa taneczna. Zainteresowani uczestnicy pod opieką opiekunów mogli pojeździć konno, a także popływać motorówką po Zalewie „Czyste”.

Podopieczni wrócili zadowoleni i uśmiechnięci z udanej imprezy.

Facebook