22-24.09.2016- Warsztaty artystyczne w Łopuszce Wielkiej

W dniach od 22-24 września 2016r. grupa uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Laszczynach oraz z filii
w Zmysłówce,  wzięła udział w trzydniowych warsztatach artystycznych zorganizowanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Łopuszce Wielkiej. To było pierwsze
i mamy nadzieję że nie ostatnie  tego rodzaju  przedsięwzięcie zaprzyjaźnionego Domu, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć .
Warsztaty artystyczne odbywały się na zewnątrz, gdzie głównymi  tematami było : malarstwo, śpiew, metaloplastyka oraz warsztaty fotograficzne które odbywały się w plenerze.
Każdy z uczestników znalazł coś interesującego dla siebie. Warsztaty trwały od rana z przerwami do ok. godz. 14:00.
Wiele godzin artystycznej pracy zaowocowało nie tylko interesującymi pracami, ale również niezapomnianymi wrażeniami.
W wolnym czasie był czas na spacer i i relaks na łonie natury. Po skończonych warsztatach każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz drobne upominki.

Po powrocie uczestnicy warsztatów dzielili się z nami swoimi wspomnieniami z wielkim entuzjazmem a także wyrazili nadzieję na ponowny udział w tego typu przedsięwzięciu.

 Głównym celem warsztatów było wsparcie i  zaangażowanie naszych uczestników w  indywidualne i zespołowe działania terapeutyczne przez sztukę  oraz stworzenie  warunków do rozwoju samodzielności, kreatywności, nabywania kompetencji osobistych i społecznych.

Facebook