23-24.VIII.2017- Wycieczka do Krakowa

W dniach 23-24.VIII.2017 uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy  w Laszczynach wraz z filią w Zmysłówce , pracownicy oraz opiekunowie wyruszyli  na dwudniową wycieczkę do Krakowa.
 W pierwszy dzień zaraz po przyjeździe  wspólnie z Panem  przewodnikiem zwiedzano Wzgórze Wawelskie i  Jego największe atrakcje w tym Katedrę Wawelską, Kaplicę Zygmuntowską i Groby Królewskie. Dużym zainteresowaniem wśród grupy cieszył się pomnik Wawelskiego Smoka i legendy o jego zgładzeniu. Na Rynku Krakowskim uczestnicy wycieczki zwiedzili Bazylikę Mariacką, jak również mieli czas dla siebie by kupić pamiątki dla siebie i bliskich.

Do Wadowic wyjechaliśmy  w dzień następny zaraz po śniadaniu. Celem naszej wycieczki było centrum miasta, gdzie mieliśmy okazję posmakować wadowickich kremówek i lodów. Potem zwiedzaliśmy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.W muzeum zgromadzono pamiątki z różnych okresów życia naszego wybitnego rodaka, również prezentowano pokazy multimedialne dokumentujące doniosłe lub dramatyczne chwile związane z Papieżem Janem Pawłem II. Po zwiedzaniu był też czas na zakup pamiątek i zrobienie zdjęć na tle pięknego wadowickiego rynku. Pełni wrażeń wyruszyliśmy  do średniowiecznej warowni  w Inwałdzie która kryje drewnianą osadę, zbrojownię, salę tortur oraz inne ciekawe miejsca przenoszące nas w miniony czas wieków średnich. Ponadto zobaczyć  można było  Park Ruchomych Smoków.
Po zwiedzaniu wróciliśmy do domów. Wszyscy byli już zmęczeni ale bardzo zadowoleni z wycieczki.

Facebook