26.04.2018- III Wojewódzka Olimpiada Osób z Niepełnosprawnością w Sanoku

Dnia 26 kwietnia 2018r  już po raz trzeci , w ramach terapii ruchowej i treningu spędzania czasu wolnego, wzięliśmy udział w III Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych w Sanoku. Nasi podopieczni  wzięli udział w siedmiu konkurencjach: rzut woreczkiem do celu, skoki na piłkach fitball, podnoszenie ciężarów, rzut do kosza, slalom między pachołkami i strzał do bramki- unihokej, rzut lotką do celu i przeciąganie liny.
Honorowy patronat nad Olimpiadą objęli:  Caritas Archidiecezji  Przemyskiej oraz  Burmistrz Miasta Sanok.
 Olimpiada osób Niepełnosprawnych rozegrała się na ogromnej arenie w Sanoku i wzięło w niej udział aż  97 Ośrodków. Oprócz  Środowiskowych Domów Samopomocy udział także wzięły Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze oraz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych z terenu województwa podkarpackiego.

Na koniec imprezy  odbyło się uroczyste wręczenie medali i dyplomów oraz zakończenie Olimpiady. Zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń z medalami wróciliśmy do domów. Chętnie weźmiemy udział w Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych za rok.

 

Facebook