29.01.2015- VI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób z Niepełnosprawnością

29 stycznia 2015r w MCK w Leżajsku odbył się VI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek osób z niepełnosprawnością. Organizatorami spotkania było Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej oddział Leżajsk.

 Przegląd rozpoczął się od przywitania wszystkich uczestników i gości, następnie wszyscy uczestnicy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia, po czym udali się na wspólny świąteczny obiad.

 Następnie odbyła się część artystyczna, w której przedstawiciele poszczególnych organizacji i instytucji zaśpiewali wybrane przez siebie kolędy i pastorałki. W programie uroczystości znalazły się występy grupowe i wykonania solowe. Bez wątpienia jednak wszyscy artyści wykonali przygotowane utwory z zaangażowaniem i sercem, dlatego przegląd, jak zawsze, odbył się w wyjątkowej atmosferze.

 Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Laszczynach i Zmysłówce w następującym składzie: p. Agata Niemczyk, p. Mieczysław Dec, p.Sławomir Dobrowolski, p. Stanisław Usowski,p.Józef Kołcz, p.Kamil Pracoń, p.Kamil Wojnar,p.Paweł Szal,p.Elżbieta Lizak,p.Wiesław Krówka,p. Maria Buczma, p.Zbigniew Markocki, p.Władysława Pustelny,p.Maciej Martula,p.Dariusz Jarzyński,p.Aneta Cioch oraz p.Stanisław Burda. Pięknie zakolędowali „Pastuszkowie bracia mili”, „Cieszmy Się” i „Pod Niebiosy”.

 Po występach odbyła się zabawa karnawałowa, w której chętnie wzięli udział wszyscy zebrani.

 Uroczystość miała na celu podtrzymanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, wzmacnianie aktywizacji twórczej oraz promowanie aktywności osób z niepełnosprawnością. Dla nich wspólne kolędowanie jest ogromnym przeżyciem i stanowi okazję do zaprezentowania swoich talentów i umiejętności.

Facebook