31.01.2017- VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w MCK Leżajsk

PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
„WESOŁO ŚPIEWAJMY, CHWAŁĘ  PANU DAJMY!”

W Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku dnia 31 stycznia 2017 roku odbył się „VIII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek”.
W przeglądzie tym jak co roku wzięli udział uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Laszczynach wraz z  filią
w Zmysłówce.  Część  artystyczna rozpoczęła się powitaniem znamienitych gości, następnie kolejne ośrodki prezentowały swoje Kolędy oraz Pastorałki.

Głównym celem Przeglądu było ożywienie tradycji wspólnego kolędowania, popularyzacja obrzędów bożonarodzeniowych, ukazanie piękna kolęd i pastorałek, rozszerzenie współpracy i integracji między instytucjami zajmującymi się rehabilitacją, edukacją oraz opieką nad osobami z niepełnosprawnością, ujawnienie uzdolnień i umiejętności muzycznych i plastycznych osób niepełnosprawnych.

Jako pierwszy zaprezentował się  Środowiskowy Dom Samopomocy  z  Laszczynach, gdzie wystąpiła grupa sześcioosobowa
w składzie: Małgorzata Danak, Anna Majkut, Bogumiła Usowska, Zbigniew Markocki, Łukasz Gondek oraz Piotr Słabiak, która zaśpiewała Kolędę „Być tam gdzie Ty” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.  Drugim , także świetnym występem może pochwalić się grupa z ŚDS Zmysłówka, gdzie w składzie: Kamil Pracoń, Kamil Wojnar, Elżbieta Lizak, Wiesław Krówka oraz Józef Kołcz, przedstawiła  kolędę  pt. „Wesoła nowina” oraz Pastorałkę pt. „Jezusa Narodzonego”.

Po występach podopieczni otrzymali statuetkę oraz drobne upominki, następnie wszyscy zasiedli do pięknie udekorowanych stołów na podzielenie się opłatkiem, po czym wszyscy  przystąpili  do spożywania potraw Wigilijnych.

Wydarzenie w którym wspólnie uczestniczyliśmy, wywołuje wśród uczestników Przeglądu ogromne wrażenie naszej jedności, wzajemnej serdeczności i życzliwości.

Facebook