Ferie 2019 w ŚDS

Ferie to dobry czas na rozwijanie pasji

 

Ferie to doskonały moment na rozwijanie zainteresowań i pasji dzieci. To czas, kiedy na ulubione zajęcia – rysunek, taniec czy kurs programowania – nie trzeba pędzić po lekcjach, myśląc jednocześnie o zadaniach domowych do odrobienia. Podczas ferii dziecko może oddać się swojej pasji spokojnie, bez pośpiechu i poświęcić temu, co go interesuje więcej czasu. Sprzyja temu szeroka oferta Środowiskowego Domu Samopomocy w Laszczynach i Filii w Zmysłówce.

W ramach przygotowanych zajęć przez pracowników, dzieci mogły korzystać z różnych technik pracy jakie odbywają się w pracowni artystycznej, gdzie wykonywały formy rzeźbiarskie z zimnej porcelany, drzewka różane z krepiny, ozdabiali techniką decoupage anioły ze sklejki oraz rozwijały swoją twórczość próbując przenieść na podkład malarki obraz kompozycji martwej natury z użyciem pędzla i farb akrylowych. Ponadto w pracowni plastycznej zdobiły drewniane aniołki, wykonywały kartki walentynkowe, maski karnawałowe i kolorową biżuterię.

W pracowni komputerowo – poligraficznej dzieci poznawały podstawy korzystania z przeglądarki internetowej, uczyły się obsługi programu PowerPoint, oraz dzięki grom i programom edukacyjnym   mogły się rozerwać, rozwijać swoją wiedzę jak i wyobraźnię. Jednak powyższe pracownie to nie wszystko, nasi przybyli goście uczestniczyli także w zajęciach kulinarnych, gdzie pod okiem opiekuna pracowni wypiekały kruche ciasteczka z nadzieniem oraz przygotowywały naleśniki. Nie zabrakło także zajęć oraz zabaw sportowych, przygotowanych przez nasze fizjoterapeutki, gdzie w sali rehabilitacyjnej Nasi mali goście mogli zażyć nieco ruchu grając w „Śledzia” czy układając różnego rodzaju proste figury akrobatyczne. Dla najmłodszych maluchów został zorganizowany turniej w mini kręgle, dzięki czemu mogły poznać zasady i specyfikę gry a przede wszystkim dobrze się bawić. Natomiast ci starsi rozegrali pojedynek w Darta podczas którego każdy z zawodników był bardzo zaangażowany w rywalizację.

Poza zajęciami w pracowniach, dzieci mile spędzały czas w sali ogólnej oglądając bajki i wspólnie grały w gry planszowe i układały puzzle.

W trakcie spotkania integracyjnego nasi uczestnicy uczyli się przede wszystkim przełamywać bariery związane z kontaktem społecznym, zaś grupa dzieci miała możliwość w dość miły i pożyteczny sposób spędzić swój czas.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za mile spędzony wspólnie czas.

Facebook