Ferie zimowe 2015 w ŚDS Laszczyny i Zmysłówce

„Ferie zimowe 2015 w Środowiskowych Domach Samopomocy – czas zabaw i integracji ”

 Środowiskowe Domy Samopomocy z Laszczyn i ze Zmysłówki, po raz kolejny zorganizowały dla dzieci ferie zimowe, a wraz z nimi sporo atrakcji.

 Zajęcia dla dzieci z terenu Gminy Grodzisko Dolne odbywały się trzy razy w tygodniu w godzinach od 9:00 do 13:00, choć niektóre dzieci zostawały z nami znacznie dłużej. Z tej formy spędzania wolnego czasu w ŚDS w Zmysłówce skorzystało około 20 dzieci, a w ŚDS w Laszczynach około 15 dzieci.

 Dzieci pod opieką pracowników spędzały wolny czas od nauki, biorąc udział w zajęciach plastycznych, ruchowych ,informatycznych i kulinarnych.

 Nasi mali goście bardzo szybko odnaleźli się w nowym miejscu i zaakceptowali przebywające w ośrodkach osoby niepełnosprawne. Już w pierwszym tygodniu ferii powstało bardzo wiele ciekawych prac, takich jak: świnki skarbonki, wykonane z masy papierowej, figurki z odlewów gipsowych, obrazki wypalane na sklejce oraz duży obraz kolorowego klauna wyklejany bibułą. Drugi tydzień ferii zbiegł się z przygotowaniami do dnia św. Walentego, dlatego wykonywaliśmy karki walentynkowe i flakonik z różą z bibuły dla swoich bliskich. Urozmaiceniem zajęć twórczych były zajęcia w pracowni kulinarnej, gdzie przygotowując się do tłustego czwartku robiliśmy pyszne oponki, które bardzo wszystkim smakowały.

 Na zakończenie ferii odbyła się długo oczekiwana przez wszystkich zabawa przy karnawałowych rytmach i w samodzielnie wykonanych maskach.

 Wspólnie spędzony czas ferii pokazał nam jak ważna jest integracja, która pozytywnie wpłynęła na dzieci, ucząc ich akceptacji, specyfiki i odmienności mniej sprawnych oraz na samych niepełnosprawnych, którzy radośnie spędzili czas z małymi gośćmi.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć umieszczonych w galerii, które pokazują jak miło upłyną nam czas ferii.

Facebook