Ferie zimowe 2016 w ŚDS Laszczyny i Zmysłówce

Po raz kolejny ŚDS w Laszczynach i filia w Zmysłówce zorganizowały warsztaty dla dzieci, które odbywały się podczas ferii zimowych. W zajęciach uczestniczyło około 20 dzieci z terenu Gminy Grodzisko Dolne. Zaczęliśmy od poznania się ze sobą , mieliśmy możliwość oprowadzenia gości po pracowniach i zaprezentowania prac wykonywanych przez uczestników w ramach terapii zajęciowej i treningu spędzania czasu wolnego.

W zajęciach udział brały dzieci w wieku 3-12 lat, które postanowiły wolny czas od zajęć szkolnych spędzić w ŚDS, poznając miedzy innymi sztukę kulinarną gdzie pod okiem opiekuna pracowni                   nasi milusińscy uczyli się robić chrust oraz gofry. Oczywiście nie mogło obejść się bez degustacji powstałych smakowitości po każdorazowym ich przygotowaniu.

Nie zabrakło u nas zajęć plastycznych. Wykonaliśmy masę pięknych prac używając przy tym wielu technik. Wykonaliśmy kwiatki z bibuły, figurki z masy solnej oraz śliczne jajka z masy papierowej. Dzieci także miały możliwość posługiwania się pędzlem i kredkami oraz komponowania stroików wielkanocnych z przygotowanych wcześniej materiałów.

Poza tym przybyli goście mieli także możliwość skorzystania z najnowszych technologii jaką oferuje pracownia komputerowa, gdzie za pomocą programów graficznych powstały piękne ilustracje i różne grafiki oraz dzięki grom i programom edukacyjnym, mogły się rozerwać i rozwijać swoją wiedzę oraz wyobraźnie, ponadto zostali poinformowani jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Dzieci uczestniczyli także w zajęciach przygotowanych przez pielęgniarkę, gdzie przy pomocy prezentacji multimedialnej pod tytułem „ Mam czyste ręce i zdrowe ząbki” mogły się dowiedzieć jak dbać o higienę i zdrowie ząbków.

Warsztaty w ŚDS minęły w fantastycznej atmosferze i pozwoliły dzieciom spędzić wolny czas łącząc jednocześnie naukę i zabawę. Była to również wspaniała okazja, aby dzieciaki mogły dowiedzieć się czegoś na temat Środowiskowego Domu Samopomocy. Nasze Domy stworzyły sytuację sprzyjającą integracji dzieci z osobami niepełnosprawnymi. Działania te kształtują od najmłodszych lat tolerancję oraz uczą sposobu spostrzegania osób z ograniczoną sprawnością zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za mile spędzony wspólnie czas.

 

Facebook