Ferie zimowe 2017

Jak i w latach poprzednich, także i w tym roku, grupa dzieci liczących około 15 osób z terenu Gminy Grodzisko Dolne  wzięła  udział w zajęciach i zabawach, zorganizowanych podczas ferii zimowych  przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Laszczynach wraz z filią w Zmysłówce.

Oprócz zapoznania się ze specyfiką wszystkich pracowni ośrodka, w ramach przygotowanych zajęć przez pracowników, dzieci mogły korzystać  z różnych technik pracy jakie odbywają się w pracowni rzemiosł różnych, gdzie powstały  takie rzeczy jak: laurki w formie pierników z okazji  Dnia Babci oraz Dziadka, obraz zimowy, bransoletki, pingwinki z plastikowych butelek. Ponadto  w pracowni komputerowo-poligraficznej powstały zaawansowane prezentacje multimedialne o tematyce zimowej, oraz dzięki  grom i programom edukacyjnym  dzieci mogły się rozerwać, rozwijać swoją wiedzę jak i wyobraźnię. Jednak powyższe pracownie to nie wszystko , nasi przybyli goście uczestniczyli  także w zajęciach kulinarnych, gdzie pod okiem opiekuna pracowni przygotowywali pyszne gofry  i oczywiście nie obyło się bez degustacji. Nie zabrakło także zajęć oraz zabaw sportowych, przygotowanych przez naszą fizjoterapeutkę  gdzie w sali rehabilitacyjnej Nasi mali goście mogli sprawdzić się na torze przeszkód, w którym  trzeba było wykazać się zręcznością, sprytem oraz precyzją. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach zdrowotnych,  przygotowanych przez pielęgniarkę, podczas których mogły się zaznajomić z wyposażeniem gabinetu pielęgniarskiego oraz
z pracą pielęgniarki. Dzieci rozpoznawały sprzęt znajdujący się na wyposażeniu gabinetu tj. termometr lekarski, glukometr, aparat do mierzenia ciśnienia itp.

W trakcie spotkania integracyjnego nasi uczestnicy uczyli się przede wszystkim przełamywać bariery związane z kontaktem społecznym, zaś grupa dzieci  miała możliwość w dość miły i pożyteczny sposób spędzić swój czas.

Facebook