Ferie zimowe 2018 w ŚDS Laszczyny oraz w Filii w Zmysłówce

Po raz kolejny ŚDS w Laszczynach i Filia w Zmysłówce zorganizowały warsztaty dla dzieci, które odbywały się podczas ferii zimowych. W zajęciach uczestniczyło około 20 dzieci w różnym wieku z terenu Gminy Grodzisko Dolne. Dzieci pod opieką pracowników spędzały wolny czas od nauki, biorąc udział w zajęciach plastycznych, ruchowych, komputerowych i kulinarnych.

 Nasi mali goście bez problemu odnaleźli się w nowym miejscu i zaakceptowali przebywające w ośrodkach osoby niepełnosprawne. W pracowni plastycznej powstało bardzo wiele ciekawych prac, takich jak: kartki walentynkowe, serca decoupage  na sklejce oraz kwiaty z krepiny. Urozmaiceniem zajęć twórczych były zajęcia w  pracowni kulinarnej, gdzie przygotowując się do tłustego czwartku robiliśmy pyszny chrust. Nie zabrakło także ćwiczeń oraz zabaw ruchowych, przygotowanych przez naszą fizjoterapeutkę, ponadto chętne dzieci mogły skorzystać z ozdobnych stylizacji paznokci. Poza tym przybyli goście mieli także możliwość skorzystania z pracowni komputerowej, gdzie dzięki grom i programom edukacyjnym, mogły uprzyjemniać czas i rozwijać swoją wiedzę oraz wyobraźnie, ponadto zostali poinformowani jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

 Wspólnie spędzony czas ferii pokazał nam jak ważna jest integracja, która pozytywnie wpłynęła na dzieci, ucząc ich akceptacji, specyfiki i odmienności mniej sprawnych oraz na samych niepełnosprawnych, którzy radośnie spędzili czas z dziećmi.

Facebook