Festiwal Pieśni Patriotycznej i Maryjnej dla osób niepełnosprawnych

W dniu 26 listopada 2015 r w Sali Balowej Muzeum – Zamku w Łańcucie odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej dla osób niepełnosprawnych. Środowiskowy Dom Samopomocy z Laszczyn oraz Filia w Zmysłówce kolejny raz uczestniczyła w tym wspaniałym wydarzeniu.

Organizatorami tego przedsięwzięcia były Siostry Serafitki i katecheci Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu. Patronką Festiwalu jest bł. Matka Małgorzata Łucja Szewczyk – Założycielka Sióstr Serafitek, oddana biednym, ubogim, potrzebującym i niepełnosprawnym.

Na festiwal przybyło wielu znakomitych gości – ojciec duchowny Seminarium w Przemyślu ks. Jan Szeląg – kaznodzieja, Siostra Prowincjalna Prowincji Rzeszowskiej Sióstr Serafitek Rut Wronka, Pani Starosta Barbara Pilawa – Krauz oraz Pan Burmistrz Stanisław Gwizdak.

Festiwal jak co roku rozpoczął się Mszą Świętą, której tym razem przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Kocór. Następnie odbył się przejazd do Zamku i rozpoczęcie występów wokalnych. Przyjechali uczestnicy z 21 miejscowości południowej Polski: z  ŚDS-ów, DPS-ów oraz WTZ-ów. Wszystkie zespoły śpiewały po dwie pieśni: Maryjną i Patriotyczną. Festiwal w Sali Balowej był wielkim wyróżnieniem dla osób niepełnosprawnych oraz docenieniem ich wkładu pracy w przygotowania do występu.

Po występach wszyscy mogli zwiedzić wystawę „Świat toruńskiego piernika” i upiec sobie pachnące pierniki dekoracyjne na zbliżające się święta.

Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej organizowany jest co roku, ukazuje to jak ważne są dla nas wartości takie jak wiara i Ojczyzna.

Facebook