„Karp nie tylko od święta…”

Było łowienie, było gotowanie i była degustacja – pogodnie, wesoło no i bardzo smacznie…

W czwartek 6 lipca 2017 roku reprezentacja uczestników ŚDS w Laszczynach i Filii  w Zmysłówce wzięła udział w Pikniku Wędkarskim pod nazwą „Karp nie tylko od święta…”, którego organizatorem był zaprzyjaźniony ŚDS im. Anny w Izdebkach oraz PZW Koło „Brzana” w Nozdrzcu. Nad stawem położonym przy ośrodku w Izdebkach spotkało się 8 placówek, które zajmują się problemami osób z niepełnosprawnością z terenu województwa podkarpackiego.  

Piknik rozpoczął się od przywitania zaproszonych gości. Następnie każdy z ośrodków  wytypował  po dwie drużyny, które zmierzyły się ze sobą w dwóch konkurencjach, a mianowicie w łowieniu ryb i przygotowaniu potrawy z karpia.

Zadaniem pierwszej drużyny było złowienie jak największej ilości ryb, w czasie dwóch godzin, na wcześniej wylosowanym stanowisku wędkarskim. Nad prawidłowym połowem czuwali doświadczeni wędkarze z Koła Wędkarskiego. Tego dnia rybki na niektórych stanowiskach całkiem nieźle współpracowały z nowymi adeptami wędkarstwa, dostarczając tym samym wiele pozytywnych emocji. Głownie łowiono oczywiście płotki, karasie, okonie, ale trafiały się także i karpie. Po podsumowaniu ilości złowionych ryb i punktów za odpowiedzi w konkursie wiedzy o wędkarstwie, okazało się, że nasi uczestnicy zajęli zaszczytne trzecie miejsce.

Jednocześnie druga drużyna, pod okiem szefa kuchni Zamku w Dubiecku Pana Janusza Pyry próbowała swoich sił w przygotowaniu jednej z potraw z karpia, takich jak: karp gotowany w białym winie, karp pieczony z masłem, smażone filety
z karpia, klopsiki z karpia, gotowany karp po Polsku, ryba z pieczarkami, karp w śmietanie ze szpinakiem. Inwencja twórcza uczestników grupy kulinarnej przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a przygotowane przez nich potrawy wprawiły w zachwyt nawet samego szefa kuchni.  Wszystkie dania nie tylko pięknie wyglądały, ale równie dobrze smakowały.

Uwieńczeniem spotkania była wspólna degustacja przygotowanych specjałów oraz nagrodzenie wszystkich drużyn kucharzy
i wędkarzy pucharem, dyplomem i upominkami. Uroczystego wręczenia nagród dokonały przedstawiciele z Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Pani Agnieszka Lew i Pani Małgorzata Guła.

Piknik Wędkarski miał na celu integrację środowisk ŚDS i WTZ, kształtowanie umiejętności pracy w grupach oraz pokazanie naszym podopiecznym jak aktywnie spędzić wolny czas na łonie natury.

Facebook